RESULTAT

Här hittar du kommande och tidigare resultat från Power Trail!

Resultat 2018

Totalresultat – Västerås Power Trail
2018-06-05
Herrar 5km (81 / 81) Totaltid Efter
1. Henrik Astfors Team Trollskog 00:23:03
2. Petter Runberg PR Skidcoach 00:23:10 +0:07
3. Martin Sandqvist Västerås SOK 00:23:43 +0:40
4. Lucas Ahlström Nybyggarna 00:23:52 +0:49
5. Marcus Willer Västerås LK 00:24:41 +1:38
6. Tamas Szüts Kunskapseliten 1 00:24:52 +1:49
7. Ludvig Hasler Reluga AB - Block 7 - Lag 2 00:26:35 +3:32
8. Erik Lång Västerås friidrott 00:26:39 +3:36
9. Gustaf Olsson - 00:27:13 +4:10
10. Hugo Frisk Västerås SOK 00:27:18 +4:15
11. Noah Andertoft Västerås SOK 00:27:42 +4:39
12. Martin McKay Kunskapseliten 1 00:27:56 +4:53
13. Jonas Jensen-Tornehed Västerås SOK 00:28:01 +4:58
14. Elis Wiklund Västerås SOK 00:28:04 +5:01
15. Olov Gohde Dalaporten Running Team 00:28:32 +5:29
16. Mikola Ahlgren VFK 00:28:44 +5:41
17. Tobias Dahlmark Kunskapseliten 1 00:28:48 +5:45
18. Malte Allmyr - 00:29:18 +6:15
19. Albin Åkerström Västerås SOK 00:29:30 +6:27
20. Pontus Westerlund MSK Hammaren 00:30:07 +7:04
21. Sixten Slagbrand Västerås SOK 00:30:12 +7:09
22. Martin Kallin - 00:30:13 +7:10
23. Camilo Vera Västerås Tidning 00:30:15 +7:12
24. Mikael Hagström Semcon 00:30:28 +7:25
25. Isak Steiner Västerås FK 00:30:31 +7:28
26. Daniel Björnberg Äventyret 00:30:59 +7:56
26. Emil Mattson - 00:30:59 +7:56
28. Linus Brinck Lag: MALT 00:31:03 +8:00
29. Tobias Hellblom Lag: MALT 00:31:04 +8:01
30. Daniel Gwitén - 00:31:13 +8:10
31. Anton Eliasson Lag: MALT 00:31:21 +8:18
32. Anders Bratås LF Starkare snabbare smidigare 00:31:26 +8:23
33. Hugo Lundberg Kunskapseliten 1 00:31:44 +8:41
34. Magnus Ehrlin Semcon 00:31:45 +8:42
35. Martin Eriksson - 00:31:51 +8:48
36. Oskar Westergren Mälarenergi 00:31:52 +8:49
37. Mats Perfeldt - 00:31:56 +8:53
38. Henrik Söderholtz Westeros Trailrunning Society 00:31:58 +8:55
39. Theodor Alesand Kunskapseliten 2 00:31:59 +8:56
40. Per Sjöström Quintus Team 00:33:04 +10:01
41. Edvin Eriksson Nybyggarna 00:33:31 +10:28
42. Jakob Sarwe Logocorner.se 00:34:13 +11:10
43. Johan Kajving Runacademy 00:34:28 +11:25
44. Pierre Almén IBM Club Sweden 00:34:35 +11:32
45. Andreas Ågren Vedbobacken 00:34:58 +11:55
46. Filip Andersson VIK Hockey 00:35:00 +11:57
47. Erik Palm Västerås SOK 00:35:08 +12:05
48. Samuel Wiklund Västerås FK 00:35:20 +12:17
49. Kjell Eliasson - 00:35:22 +12:19
50. Magnus Sturebrand Lille Skutt IF 00:35:47 +12:44
51. Marcus Wargh MÅD 00:35:52 +12:49
52. Mikael Jansson #gottoblandat 00:36:02 +12:59
53. Rune Jonsson - 00:36:07 +13:04
54. Thomas Forsberg Surahammars SOK 00:36:13 +13:10
55. Carl Sandqvist Västerås SOK 00:36:17 +13:14
56. Per Bengtsson - 00:36:34 +13:31
57. Marcus Blohm Semcon 00:37:04 +14:01
58. Tomas Lundell #gottoblandat 00:37:06 +14:03
59. Fredrik Sahlen Westeros Trailrunning Society 00:37:30 +14:27
60. Bo Berglund Äventyret 00:38:28 +15:25
61. Oliver Andersson Nybyggarna 00:39:11 +16:08
62. Oscar Noring Västerås SOK 00:39:32 +16:29
63. Casper Hådell Nybyggarna 00:39:54 +16:51
64. Sixten Nordberg JM AB 00:40:15 +17:12
65. Magnus Heldesjo Reluga AB - Block 7 - Lag 2 00:42:36 +19:33
66. Khaled Shams-Fard PROSE AB 00:48:34 +25:31
67. Espen Mathisen Kadesjös 01:02:23 +39:20
67. Jonas Holmberg Kadesjös 01:02:23 +39:20
  Mats-Åke Isaksson Västerås SOK Utg.
  Anton Linden Medåkers IF Ej start
  Asmir Avdic Mälarenergi Ej start
  Joakim Jahn PROSE AB Ej start
  John Engdahl JM AB Ej start
  Mikael Tenerz Lag: MALT Ej start
  Nicklas Hällman Mälarenergi Ej start
  Pär Pettersson Quintus Team Ej start
  Robert Karlsson #gottoblandat Ej start
  Robin  Åkesson Mälarenergi Ej start
  Sammy Rahmkvist PROSE AB Ej start
  Tobias Eriksson Äventyret Ej start
  Vidar Ersson Nybyggarna Ej start
Herrar 10km (137 / 137) Totaltid Efter
1. Kasper Westman Västerås SOK 00:44:40
2. Kim Andersson Umara Sports Club 00:46:02 +1:22
3. Simon Gräsberg Eskilstuna Trailklubb 00:47:36 +2:56
4. Jonas Collén Westeros trail running society 00:47:55 +3:15
5. Abdolah  Hoseini Letro Sport P-Pojkarna Surahammar 00:48:36 +3:56
6. Robert Palm Reluga AB - Block 7 - Lag 1 00:49:02 +4:22
7. Niklas Jörgensen Uponor 00:49:16 +4:36
8. Göran Paulsson WTRS 00:49:18 +4:38
9. Janne Selkelä Letro Sport P-Pojkarna Surahammar 00:49:45 +5:05
10. Peter Guterstam Västerås SOK 00:49:50 +5:10
11. Martin Norrbom Sala OK 00:51:03 +6:23
12. Henrik Wickström Västerås SOK 00:51:12 +6:32
13. Lukas Segersten Eskilstuna Friidrott 00:51:46 +7:06
14. Daniel Ek Västerås 00:51:48 +7:08
15. Andreas Eriksson Västerås SOK 00:52:11 +7:31
16. Magnus Dahlberg Västerås FK 00:53:30 +8:50
17. Henrik Westman Team TV021 00:54:10 +9:30
18. Magnus Lyckfjäll Lyckfjäll X-Country Skiing 00:54:25 +9:45
19. Kristoffer Lindbäck Kraftpojkarna AB 00:54:44 +10:04
20. Anders Zakrisson - 00:54:57 +10:17
21. Lars-Erik Hasler Reluga AB - Block 7 - Lag 1 00:55:00 +10:20
22. Rikard Andersson Team TV021 00:55:01 +10:21
23. Erik Källberg Västerås Tidning 00:55:02 +10:22
24. Ilich Vera Team TV021 00:55:10 +10:30
25. Daniel Granström Bergslöparna 00:55:19 +10:39
26. Kristoffer Klarin Västerås SOK 00:55:22 +10:42
27. Fredrik Flink Västerås LK 00:55:36 +10:56
28. Johan Sjöberg - 00:55:43 +11:03
29. Oscar Uusitalo SISU Idrottsutbildarna 00:55:51 +11:11
30. Staffan Borgstedt Västerås Tidning 00:56:15 +11:35
31. Kristian  Birath Letro Sport P-Pojkarna Surahammar 00:56:29 +11:49
32. Tobias Landin - 00:56:38 +11:58
33. Filip Axman Team Axman 00:56:43 +12:03
34. Johan  Celander Letro Sport P-Pojkarna Surahammar 00:56:58 +12:18
35. Mats Högfors Korpen 00:57:01 +12:21
36. Zachary Campbell N/A 00:57:36 +12:56
37. Jan Brangefält - 00:57:42 +13:02
38. Roger Rönnberg ABB IF 00:57:50 +13:10
39. Johan Gustafsson Götlunda if 00:58:32 +13:52
40. Fredrik Ölvebo Reluga AB - Block 7 - Lag 1 00:58:44 +14:04
41. Paolo Palermo - 00:58:56 +14:16
42. Tobias Fahlén SISU Idrottsutbildarna 00:59:07 +14:27
43. Lars Zetterberg Quintus Team 00:59:21 +14:41
44. Petter Svalby Bilia 00:59:32 +14:52
45. Hans Westman Äventyret 00:59:33 +14:53
46. Niklas Karlsson Mälarsmide 00:59:40 +15:00
47. Gustav Wredh Frösunda 00:59:53 +15:13
48. Mats Thulin Västerås SOK 00:59:57 +15:17
49. Jonas Brönmark Run 4 science 01:00:01 +15:21
50. Christoffer Sturesson Korpen 01:00:07 +15:27
51. Marcus Eriksson Kadesjös 01:00:09 +15:29
52. Kristian Larsson Västerås LK 01:00:43 +16:03
53. Pontus Lindgren Västerås SOK 01:01:10 +16:30
54. Jonas Ny Kinguusi 01:01:11 +16:31
55. Henrik Bylund Team TV021 01:01:26 +16:46
56. Joel Wistrand Semcon 01:01:40 +17:00
57. John Engdahl Doubletoasters 01:01:43 +17:03
58. David Sahlström - 01:01:50 +17:10
59. Thomas Gunnarsson LB 01:01:56 +17:16
60. Joakim Ahlström JM AB 01:02:07 +17:27
60. Magnus Allmyr Reluga AB - Block 7 - Lag 2 01:02:07 +17:27
62. Erik Rosén Tunafors SK 01:02:27 +17:47
63. Mikael Isberg Äventyret 01:02:46 +18:06
64. Mats Burell ABB IF 01:02:50 +18:10
65. Magnus Lindgren Korpen 01:03:23 +18:43
66. Henrik Engdahl Frölunda OL 01:03:25 +18:45
67. Gustav Broman Västerås SOK 01:03:28 +18:48
68. Jonas Ljung OP RÖRTEKNIK 01:03:33 +18:53
69. Andreas Lindén Kadesjös 01:03:38 +18:58
70. Robert Brinck SISU Idrottsutbildarna 01:03:42 +19:02
71. Joakim  Berggren Mälarenergi 01:03:52 +19:12
72. Marcus Arnoldsson Västerås SOK 01:04:02 +19:22
73. Stefan  Bjurstedt Letro Sport P-Pojkarna Surahammar 01:04:04 +19:24
74. Anton K Myrberg Westeros Trailrunning Society 01:04:05 +19:25
75. Klas Rehnberg Quintus Team 01:04:14 +19:34
76. David Werme JM AB 01:04:18 +19:38
77. Roine Oberer ABB IF 01:04:35 +19:55
78. Fredrik Englund - 01:04:37 +19:57
79. Johan Backlund - 01:04:39 +19:59
80. Marcus Lindeback Mälarenergi 01:04:44 +20:04
81. Patrik Hivén Ocr Fitness 01:04:52 +20:12
82. Ari-Pekka Leskelä Mälardalens Brand och Räddning 01:05:11 +20:31
83. Jani  Seppä Letro Sport P-Pojkarna Surahammar 01:05:16 +20:36
84. Bertil Anterwing Bilia 01:05:19 +20:39
85. Hannes Berbres Äventyret 01:05:49 +21:09
86. Martin Ekwall - 01:05:50 +21:10
87. Henrik Wester - 01:06:08 +21:28
88. Marcus Löving Korpen 01:06:18 +21:38
89. Erik Johannesson - 01:06:23 +21:43
90. Robert Gustafson - 01:06:41 +22:01
91. Stefan Andersson - 01:06:55 +22:15
92. Mathias Dahlvik Kadesjös 01:07:04 +22:24
93. Peter Nordström Korpen 01:07:09 +22:29
94. Robert Sturesson Korpen 01:07:38 +22:58
95. Jonas Hedström VSK 01:07:53 +23:13
96. Robert Messing Korpen 01:08:02 +23:22
97. Ola Kasimir LF Starkare snabbare smidigare 01:08:06 +23:26
98. Tobias Abrahamsson Run 4 science 01:08:09 +23:29
99. Jan Andersson Quintus Team 01:08:18 +23:38
100. Fredrik Sellin - 01:08:45 +24:05
101. Lars Lundgren VIF 01:08:50 +24:10
102. Mathias Edelborg Reluga AB - Block 7 - Lag 2 01:09:09 +24:29
103. Niklas Ekstedt Bilia 01:09:21 +24:41
104. Mikael  Trollvad Letro Sport P-Pojkarna Surahammar 01:09:33 +24:53
105. Jan Nilsson - 01:10:27 +25:47
106. Kofi Solomon Reluga AB - Block 7 - Lag 2 01:10:51 +26:11
107. Claes Mellgren AQ 01:14:28 +29:48
108. Morgan Johansson LB 01:16:06 +31:26
109. Robert Andersson Quintus Team 01:16:17 +31:37
110. Jonny Lorenzi - 01:16:20 +31:40
111. Magnus Näslund Team Lifecenter 01:18:27 +33:47
112. Per-Gunnar Eriksson - 01:18:51 +34:11
113. Anders Gunnarsson Surahammars SOK 01:18:58 +34:18
  Alexander Bertilsson Westeros trail running society Utg.
  Alexander Schnelzer Team TV021 Utg.
  Matts Gunnarsson Runacademy Utg.
  Peter Kanth - Utg.
  Andreas Svensson SISU Idrottsutbildarna Ej start
  Dan Stenlund PROSE AB Ej start
  David Tingström Westeros Trailrunning Society Ej start
  Fredrik Johansson Reluga AB - Block 7 - Lag 1 Ej start
  Fredrik Susi OCR Stockholm IF Ej start
  Håkan Pettersson - Ej start
  Johan Geibert - Ej start
  Johan Åström - Ej start
  Josef Stener - Ej start
  Mats Lindell Mälardalens Brand & Räddning Ej start
  Mattias Anglemark - Ej start
  Mattias Arbin - Ej start
  Oliver Axman PROSE AB Ej start
  Palermo Paolo - Ej start
  Patrik Wallon Skellefteå XC Ej start
  Pierre Borgh PROSE AB Ej start
  Pär Dalhielm - Ej start
  Pär Ramsten WTRS Ej start
  Thomas Wiklund Västerås SOK Ej start
  Victor Thunström - Ej start
Damer 10km (37 / 37) Totaltid Efter
1. Johanna Engström OK Hällen 00:49:55
2. Elin Tengbert Westeros trail running society 00:52:29 +2:34
3. Emilia Brangefält LF Starkare snabbare smidigare 00:53:05 +3:10
4. Erika Jannborg Västerås LK 00:55:21 +5:26
5. Åsa  Wallinder Letro Sport P-Pojkarna Surahammar 00:55:33 +5:38
6. Sara-Lena Stolt Korpen 00:57:04 +7:09
7. Petra Knutsson Västerås Tidning 00:58:23 +8:28
8. Karin Arvelius - 00:59:22 +9:27
9. Anna Zetterberg PROSE AB 01:00:49 +10:54
10. Sofie Geibert - 01:00:56 +11:01
11. Malin Axman Team Axman 01:00:59 +11:04
12. Kristina Matsson - 01:01:13 +11:18
13. Petra Lestander 01:01:41 +11:46
14. Anna Lindgren Västerås SOK 01:02:05 +12:10
15. Lotta Brangefält LF Starkare snabbare smidigare 01:02:08 +12:13
16. Katarina Bonetti Korpen 01:02:24 +12:29
17. Pia Johansson Norbergs OK 01:03:54 +13:59
18. Anna Norrbom - 01:04:24 +14:29
19. Malin Lundqvist SISU Idrottsutbildarna 01:04:25 +14:30
20. Eva Ode Västerås SOK 01:05:52 +15:57
21. Annica Jonsson enjoybyforever 01:07:18 +17:23
22. Maria Kumpula Kungsör sk 01:07:26 +17:31
23. Titti Johansson Korpen 01:07:46 +17:51
24. Sofia Hasler Surahammar SOK 01:07:52 +17:57
25. Marie Kasimir LF Starkare snabbare smidigare 01:08:06 +18:11
26. Sofia Ekberg Runacademy 01:08:10 +18:15
27. Tove Nilsson Doubletoasters 01:08:54 +18:59
28. Elisabeth Österlund - 01:10:54 +20:59
29. Pernilla Roth - 01:11:05 +21:10
30. Maria Rönnkvist - 01:12:00 +22:05
31. Pia Andersson - 01:15:39 +25:44
32. Maria Singman - 01:16:52 +26:57
33. Veronica Hammarstedt PROSE AB 01:31:13 +41:18
34. Sara Drew - 01:31:14 +41:19
  Julia Smedberg Västerås Tidning Utg.
  Ellinor Engvall Reluga AB - Block 7 - Lag 1 Ej start
  Linnea Brickman Västerås Tidning Ej start
Damer 5km (82 / 82) Totaltid Efter
1. Astrid Nyquist Västerås friidrott 00:26:34
2. Amanda Hall Västerås SOK 00:29:32 +2:58
3. Elvira Björnberg Västerås SOK 00:30:09 +3:35
4. Maja Ahlström JM AB 00:30:18 +3:44
5. Tea Korkeakunnas - 00:30:32 +3:58
6. Åse Löfstrand - 00:31:02 +4:28
7. Midea Allard Västerås FK 00:31:17 +4:43
8. Lotta Ottosson Uppsala LK 00:31:27 +4:53
9. Julia Viertel Västerås SOK 00:31:32 +4:58
10. Ingrid Björklind Västerås Skidor 00:31:53 +5:19
11. Ellinore Thor Runacademy 00:32:35 +6:01
12. Anna Hall Semcon 00:33:04 +6:30
13. Pernilla Sahlén - 00:34:12 +7:38
14. Anna Norstedt LF Starkare snabbare smidigare 00:34:29 +7:55
15. Klara  Jelinek Holmber - 00:34:59 +8:25
16. Erika Berglund Västerås Tidning 00:35:02 +8:28
16. Karin Andersson Kunskapseliten 2 00:35:02 +8:28
16. Tatiana Chistiakova - 00:35:02 +8:28
19. Elise Gunnarsson - 00:35:23 +8:49
19. Emma Johansson DNF 5K 00:35:23 +8:49
21. Josefine Lindberg #gottoblandat 00:35:25 +8:51
22. Elin Björklind Västerås friidrott 00:35:26 +8:52
23. Alice Åsell - 00:35:27 +8:53
24. Anna Malmström Mälarenergi 00:35:29 +8:55
24. Anna Wolfbrandt Korpen 00:35:29 +8:55
26. Ebba Wolfbrandt Kunskapseliten 1 00:35:30 +8:56
27. Madeleine Lilja - 00:35:37 +9:03
28. Elin Dahlmark Västerås SOK 00:35:54 +9:20
29. Linda Wiklund Västerås FK 00:36:00 +9:26
30. Erica Löfqvist Västerås SOK 00:36:19 +9:45
31. Malin Svalberg - 00:36:26 +9:52
32. Agneta Emmoth - 00:36:36 +10:02
33. Agnese Strömberg PROSE AB 00:37:18 +10:44
34. Ellenor Emilsson - 00:37:20 +10:46
35. Irmelin Celsing LF Starkare snabbare smidigare 00:37:38 +11:04
36. Tatiana Khudyakova LF Starkare snabbare smidigare 00:37:57 +11:23
37. Louice Jirhed - 00:38:30 +11:56
38. Marie Åhman PROSE AB 00:38:32 +11:58
39. Carina Aarenstrup - 00:38:40 +12:06
40. Linda Andersson Västerås 00:38:43 +12:09
41. Katarina Hogfeldt Forsberg Surahammars SOK 00:38:49 +12:15
42. Anna Åhlund PROSE AB 00:38:53 +12:19
43. Helena Altin #gottoblandat 00:38:59 +12:25
44. Anna Noring Västerås SOK 00:39:33 +12:59
44. Malin Isaksson Semcon 00:39:33 +12:59
46. Fanny Andersson Kunskapseliten 2 00:40:00 +13:26
47. Carolina Walfridsson - 00:40:04 +13:30
48. Johanna Wassberg - 00:40:08 +13:34
49. Kadi Palm - 00:40:46 +14:12
50. Charlotte Deighton Träningssällskapet SCMAJL 00:40:49 +14:15
50. Liselotte Aleslöv Träningssällskapet SCMAJL 00:40:49 +14:15
52. Maria Lindblad Träningssällskapet SCMAJL 00:40:50 +14:16
52. Therese Stjernen - 00:40:50 +14:16
54. Linn Danielsson - 00:40:56 +14:22
55. Maria Lilja - 00:41:49 +15:15
56. Emma Enghamre - 00:42:20 +15:46
56. Lina Daun - 00:42:20 +15:46
58. Cathrine Hayton Träningssällskapet SCMAJL 00:42:23 +15:49
58. Sara Dayan Träningssällskapet SCMAJL 00:42:23 +15:49
60. Frida Karlsson - 00:43:49 +17:15
61. Susanna Dahlberg Lonesome Runner 00:44:45 +18:11
62. Ambra Sannino - 00:46:25 +19:51
63. Ida Larsson Kunskapseliten 2 00:46:31 +19:57
63. Thilde Lindvall Kunskapseliten 2 00:46:31 +19:57
65. Ewa Wahlberg Uppsala LK 00:47:22 +20:48
66. Therese Karlsson - 00:48:26 +21:52
67. Daniela Kasimir S3 Snabbare Smidigare Starkare 00:49:37 +23:03
68. Lise-Lott Lindvall Lonesome runners 00:53:05 +26:31
69. Moa Nilsson Vedbobacken 00:54:09 +27:35
70. Alice Ullberg Vedbobacken 00:54:10 +27:36
71. Erica Karlsson - 00:54:11 +27:37
72. Lovisa Björnberg Äventyret 00:55:53 +29:19
73. Inga Magnusson Team Snigel 01:12:27 +45:53
  Ann Singman - Ej start
  Ellinor Ahlin Äventyret Ej start
  Jennifer Juhlin Äventyret Ej start
  Jonna Persson Västerås Tidning Ej start
  Marianne Hirvelä - Ej start
  Sara Tsoref - Ej start
  Veronika Lundberg Semcon Ej start
  Xie Gamboa SISU Idrottsutbildarna Ej start
  Åsa Jensen Äventyret Ej start